Deklaracja dostępności
Rodzinna Stacja
- Ogólny
Rodzinna Stacja zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.rodzinnastacja.pl
Data publikacji strony internetowej: 2024-08
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2025-01
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
Deklarację sporządzono dnia: 2024-08-30
- Rodzinna Stacja dokłada wszelkich starań, aby zapewnić dostępność swoich usług osobom niepełnosprawnym. Rodzinna Stacja zainwestowała znaczną ilość zasobów, aby zapewnić, że jej witryna internetowa jest łatwiejsza w użyciu i bardziej dostępna dla osób niepełnosprawnych, w silnym przekonaniu, że dostępność strony internetowej jest na rzecz pomocy wszystkim użytkownikom i zapewnia, że każda osoba ma prawo do życia z godnością, równością, komfortem i niezależnością.
- Dostępność włączona– rodzinnastacja.pl posiada dostępny widżet, który jest zasilany przez dedykowany serwer ułatwień dostępu. Oprogramowanie pozwala rodzinnastacja.pl na poprawę zgodności z Wytycznymi dotyczącymi dostępności treści internetowych (WCAG)
- Włączanie menu dostępności
- rodzinnastacja.pl – menu dostępności można włączyć, klikając ikonę menu dostępności, która pojawia się w lewym górnym rogu strony. Po uruchomieniu menu dostępności należy odczekać chwilę, aż menu dostępności zostanie załadowane w całości.
- Zastrzeżenie
- Fundacja Rodzinna Stacja kontynuuje wysiłki na rzecz ciągłego zwiększania dostępności swojej witryny i usług, wierząc, że naszym wspólnym moralnym obowiązkiem jest umożliwienie bezproblemowego, dostępnego i nieograniczonego korzystania z nich również osobom niepełnosprawnym.
- W ramach ciągłych wysiłków na rzecz ciągłego ulepszania i rozwiązywania problemów z dostępnością, regularnie skanujemy witrynę rodzinnastacja.pl i identyfikujemy i naprawiamy każdą możliwą barierę dostępności na naszej stronie. Pomimo naszych wysiłków, aby wszystkie strony i treści były dostępne na rodzinnastacja.pl, niektóre treści mogą nie być jeszcze w pełni dostosowane do najsurowszych standardów dostępności. Może to być wynikiem nie znalezienia lub zidentyfikowania najbardziej odpowiedniego rozwiązania technologicznego.
- Jeśli masz trudności z jakąkolwiek treścią na rodzinnastacja.pl lub potrzebujesz pomocy w związku z jakąkolwiek częścią naszej witryny, skontaktuj się z nami w standardowych godzinach pracy, korzystając ze szczegółowych informacji podanych poniżej, a chętnie pomożemy.
- Skontaktuj się z nami
- Jeśli chcesz zgłosić problem z dostępnością, masz jakieś pytania lub potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami. Obsługa klienta wygląda następująco:
E-mail: kontakt@rodzinnastacja.pl
6. Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej stron lub ich elementów,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej stron lub ich elementów,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
7. Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Rodzinna Stacja
ul. Główna 38 / 4
58-312 Stare Bogaczowice
email: kontakt@rodzinnastacja.pl
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.:
8. Dostępność architektoniczna
Biuro Fundacji
Biuro Fundacji spełnia standardy dot. dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami. Biuro znajduje się w ścisłym centrum miasta Szczawno Zdrój, można dojechać komunikacją miejską. 100 m od budynku znajduje się przystanek autobusowy (przystanek „Kolejowa – na żądanie”). Przed budynkiem znajduje się 1 miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnością. Biuro Fundacji zlokalizowane jest na parterze. Przy drzwiach wejściowych znajduje się domofon, którym można przywołać pracownika udzielającego wszelkiej pomocy. Ciągi komunikacyjne pozbawione są przeszkód i są dostępne dla osób na wózkach (szerokie drzwi, brak progów). Do biura można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.